bodziochDane teleadresowe:

researchgate  gscholar  ecp

Życiorys naukowy

magisterium:
Uniwersytet Jagielloński, Kraków, Instytut Nauk Geologicznych, 1982 r.
Temat: Wapień muszlowy między Wielką Wsią a Jarugami na NE obrzeżeniu Gór Świętokrzyskich.
Promotor: dr Józef Wieczorek.

doktorat:

Uniwersytet im. A. Mickiewicza, Poznań, Wydział Nauk Geograficznych i Geologicznych, 1994 r.
Temat: Środowisko sedymentacji formacji karchowickiej (trias środkowy Opolszczyzny).
Promotor: prof. dr hab. Jerzy Głazek.

habilitacja:

Uniwersytet im. A. Mickiewicza, Poznań, Wydział Nauk Geograficznych i Geologicznych, 2006 r.
Temat: Biogeochemiczna diageneza dolnego wapienia muszlowego Opolszczyzny.

Zainteresowania naukowe
podstawowe:
– trias (paleontologia, stratygrafia, sedymentacja, diageneza)
– biogeochemia

inne:
– skały węglanowe
– tafonomia
– geologia regionalna (w szczególności: geologia Opolszczyzny)
– petroarcheologia